Mercedes-Benz

Citan.

Od fachowców - dla fachowców.

Mercedes Citan to miejski samochód dostawczy o kompaktowych wymiarach i pojemnej przestrzeni ładunkowej, który idealnie sprosta różnym wyzwaniom, jakie stawia życie mieście.

Praca to także radość z jazdy.

Mocne strony Citana sprzyjają każdej pracy: w gęstym ruchu miejskim można korzystać z jego kompaktowej zwrotności, a na szosie lub autostradzie w pełni cieszyć się jego dynamiką.

Jeden z silników wysokoprężnych o wysokich momentach obrotowych, o mocy 55 kW1 (75 KM), 66 kW2 (90 KM) i 81 kW3 (110 KM) lub nowoczesny silnik benzynowy, osiągający 84 kW4 (114 KM) [zużycie paliwa średnio: 5,3–6,4 l/100 km; emisja CO2: 130–147 g/km]*, z pewnością będzie odpowiadał Państwa wymogom. Zależnie od wersji silnikowej efektywne przeniesienie siły napędowej zapewnia 5- lub 6-stopniowa mechaniczna skrzynia biegów.

Dostępna jako opcja dwusprzę- głowa skrzynia biegów 6G-DCT6 łączy dynamikę jazdy charakterystyczną dla mechanicznej skrzyni biegów z komfortem skrzyni automatycznej. Precyzyjnie zestrojono ze sobą wszystkie komponenty techniczne – od wspomagania układu kierowniczego, poprzez regulację układu jezdnego z niezależnym zawieszeniem kół w zakresie charakterystyki pracy zawieszenia i amortyzacji, po skuteczne hamulce przy wszystkich kołach. Dzięki temu można nieprzerwanie w spokoju cieszyć się zwinnością Citana.

On wie, co jest najważniejsze wewnątrz.

Citan łączy przyjemne z pożytecznym. W jego przyjaznym wnętrzu dobrze się pracuje. Funkcjonalność i komfort imponują pod każdym względem od wejścia, aż do momentu opuszczenia samochodu – począwszy od przyjemnie wysokiej pozycji siedzącej podczas jazdy po nisko położone krawędzie drzwiowe i załadunkowe, ułatwiające załadunek.

Dzięki wygodnym siedzeniom, prostej obsłudze i wyśmienicie zestrojonemu układowi jezdnemu z niezależnym zawieszeniem kół Citan porusza się po mieście bardzo komfortowo, dynamicznie i zwrotnie – na życzenie z dwusprzęgłową skrzynią biegów 6G-DCT . Przy załadunku i wyładunku zachwycą się Państwo elastycznością w obsłudze jego pojemnej przestrzeni ładunkowej z dużymi drzwiami i niskimi krawędziami załadunkowymi.

Citan Furgon: Pomieści naprawdę wiele.

Kto posiada pojazd o tak pojemnej przestrzeni ładunkowej, musi się upewnić, że materiał i narzędzia zostały prawidłowo załadowane.

Dlatego Citan Furgon posiada za fotelem kierowcy i przednim fotelem pasażera ściankę działową. Ścianka zabezpiecza przestrzeń kierowcy przed przesunięciem się ładunku w jego stronę oraz izoluje ją przed pyłem i hałasem. Aby w przestrzeni ładunkowej wszystko pozostało bezpiecznie na swoim miejscu, można fachowo unieruchomić ładunek za pomocą pasów mocujących i zaczepów do mocowania bagażu, stanowiących wyposażenie standardowe – dodatkowo również na ścianie bocznej. W ten sposób także delikatne towary dotrą na miejsce w stanie nienaruszonym.

Przestrzeń ładunkowa też zasługuje na ochronę: drewniana obudowa wewnętrzna dostępna na życzenie zapobiegnie uszkodzeniu powierzchni metalowych znajdujących się po bokach przestrzeni ładunkowej. Dostępna w ramach opcji podłoga drewniana ochroni podłoże blaszane i dodatkowo ułatwi załadunek i czyszczenie.

Citan Mixto: Wszechstronność to jego drugie imię

Citan Mixto to miejski samochód dostawczy pierwszej klasy, jeśli chcą Państwo połączyć przewóz osób z transportem towarów. Za 5 wygodnymi siedzeniami oferuje przestrzeń ładunkową na materiały i bagaż o objętości 2,4 m3.

Citan Mixto jest dostępny wyłącznie w wariancie superdługim. Obie pary przeszklonych drzwi przesuwnych, stanowiących wyposażenie standardowe, dają łatwy dostęp do przestrzeni pasażerskiej i ładunkowej. Na życzenie dostępne jest pełne przeszklenie.1 Standardowa kanapa tylna jest składana w proporcji ⅓ do ⅔, co umożliwia przewożenie również większych przedmiotów.

Jeszcze większą przestrzeń można uzyskać dzięki dostępnej opcjonalnie jednoczęściowej kanapie tylnej FOLD & LOAD, którą po złożeniu można zamienić w kratę chroniącą ładunek. Dzięki temu objętość przestrzeni ładunkowej wynosi 3,5 m3 .

Citan Tourer: Duża przestrzeń dla wszystkich i wszystko, czego potrzeba.

W Citanie Tourer znajdą Państwo nie tylko przestrzeń dla siebie i pasażerów, lecz także wszystko, co podczas jazdy powinno być pod ręką. Praktyczny system schowków oferuje łatwo dostępną, pojemną przestrzeń bagażową.

Citan Tourer rówie profesjonalnie przewozi osoby, jak i ładunek. Wystarczy kilka ruchów, aby za pomocą składanej kanapy tylnej FOLD & LOAD przekształcić przestrzeń pasażerską w przestrzeń ładunkową o niemal identycznej pojemności. W ekstra długiej wersji pojazdu ma ona maksymalną pojemność 3500 l. Jeśli zamówią Państwo Citana Tourer w wersji ekstra długiej, możliwy będzie transport przedmiotów o długości do ok. 2937 m.

Duża klapa tylna i nisko położona krawędź załadunkowa ułatwiają załadunek i rozładunek samochodu. Widoczność podczas manewrowania powiększa podgrzewana szyba tylna ze spryskiwaczem i wycieraczką. Drugie drzwi przesuwne oraz drzwi tylne otwierane do 180° na życzenie jeszcze zwiększają elastyczność dostępu do przestrzeni pasażerskiej i ładunkowej.

Citan wysuwa się na prowadzenie również pod względem bezpieczeństwa. Wyposażony w system ADAPTIVE ESP®, asystenta układu hamulcowego i system zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania oraz skuteczne hamulce na osiach przedniej i tylnej, wyróżnia się krótkimi drogami hamowania – także w warunkach wilgoci. Układ jezdny z niezależnym zawieszeniem kół zachowuje niezawodnie kontakt z drogą. Podczas jazdy na śniegu, błocie lub piasku można wyłączyć system zapobiegający poślizgowi kół napędowych ASR.

Gotowy podjąć każde wyzwanie.

Citan ma wszystko, czego oczekują Państwo od miejskiego samochodu dostawczego z gwiazdą Mercedesa. Zachęcamy, aby o jego zaletach przekonali się Państwo podczas jazdy próbnej. Mercedes-Benz Vans. Born to run.

Dalsze kroki:

Szczegółowe informacje

* Podane wartości zostały oznaczone zgodnie z metodą pomiarową określoną przepisami. Są to „wartości CO₂ WLTP”, w rozumieniu Art. 2 nr 3 rozporządzenia wykonawczego (UE) 2017/1153. Parametry zużycia paliwa zostały obliczone na podstawie tych danych. Zużycie prądu obliczono zgodnie z rozporządzeniem 683/2008/WE. Dane nie dotyczą konkretnego pojazdu i nie są częścią oferty, lecz służą jedynie porównaniu różnych typów pojazdu. Wartości różnią się w zależności od wybranego wyposażenia dodatkowego i mogą się różnić od końcowych wartości zamówionego wzgl. dostarczonego pojazdu.